Επίσκεψη και ομιλία του προέδρου της Ένωσης Φίλων και Χρηστών Λίνουξ Ελλάδας Κου Στέλλα Ιάκωβου

Την Πέμπτη 18 Απριλίου, πραγματοποιήθηκε ομιλία με θέμα το ελεύθερο λογισμικό από την ΄΄Ένωση Φίλων και Χρηστών Λίνουξ Ελλάδας΄΄ (Hellug). Ο πρόεδρος της ένωσης κος Στέλλας Ιάκωβος, παρουσίασε και ανέλυσε σε μαθητές του σχολείου μας τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες του ελεύθερου λογισμικού και του ανοιχτού κώδικα. Μέσα σε ευχάριστο κλίμα ακολούθησε συζήτηση, στην οποία οι μαθητές μας συμμετείχαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, εκφράζοντας παράλληλα τις απορίες τους. Ο κος Στέλλας έλυσε όλες τις απορίες των παιδιών και τα ευχαρίστησε για τη συνεργασία.

Ομιλία του Προέδρου της HELLUG, κυρίου Ιάκωβου Στέλλα, στο Μουσικό Σχολείο Κορίνθου

Κι εμείς με τη σειρά μας τον ευχαριστούμε πολύ για τη θετική ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας!

Ο κύριος Ιάκωβος Στέλλας με την διευθύντρια του ΜΣΚ κυρία Καραπατά Ειρήνη και μέλη του συλλόγου διδασκόντων