Εαρινή Συναυλία

Την Τετάρτη, 22 Μαΐου, στο κατάμεστο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου αποχαιρετήσαμε την Άνοιξη και μια ακόμα όμορφη, γεμάτη εμπειρίες και γνώσεις σχολική χρονιά συντροφιά με τις νότες των μουσικών συνόλων του σχολείου μας.

Όλοι όσοι παρευρέθηκαν απόλαυσαν τη μουσική αυτή βραδιά και τις μελωδίες των παιδιών μας και είχαν και την ευκαιρία να επισκεφτούν και τη μικρή έκθεση των εργασιών που εκπόνησαν οι μαθητές μας στη διάρκεια της χρονιάς σε διάφορα μαθήματα.

Την εκδήλωση επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί μουσικοί Σπυρογιαννάκη Αγγελική και Φουκαράς Αλέξανδρος.

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές/τριες του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου σας ευχαριστούν όλους που μας τιμήσατε με την παρουσία σας και σας εύχονται Καλό Καλοκαίρι!

Link 00                       foto00

Link 01