Συνάντηση με το Δήμαρχο 7.11.2019

7 Νοεμβρίου 2019, Δήμος Κορινθίων

IMG d92e9a38112411b98fd83a67ef27dc91 VΣτο Δήμο Κορινθίων σήμερα, Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου 2019, πραγματοποιήθηκε συνάντηση του Δημάρχου κ. Βασίλειου Νανόπουλου με τη Διευθύντρια του Σχολείου, κ. Ειρήνη Καραπατά καθώς και εκπρόσωπου του Συλλόγου Διδασκόντων, κ. Πελοπίδα Μαυρόπουλου. Οι παρόντες, αφού αντάλλαξαν ευχές για καλή σχολική χρονιά, συζήτησαν για θέματα σχετικά με το Σχολείο. Συγκεκριμένα, η Διευθύντρια ενημέρωσε για όλα τα ζητήματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία του Σχολείου και που υπηρετούν τους παιδαγωγικούς και καλλιτεχνικούς σκοπούς του. Ακολούθως, συζητήθηκαν θέματα που αφορούν μελλοντικές συναυλίες και εμφανίσεις του σχολείου καθώς και η συμμετοχή των μουσικών συνόλων σε εκδηλώσεις του Δήμου. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε άριστο κλίμα και αμφότεροι εξέφρασαν την πρόθεση για περαιτέρω συνεργασία της Δημοτικής Αρχής με τη Διεύθυνση του Σχολείου. Ευχαριστούμε το Δήμαρχο για τη στήριξη και την εξαιρετική συνεργασία.