Άναμμα Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στην Κόρινθο 2019

1δεντροΤην Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου του 2019, το Μουσικό Σχολείο Κορίνθου πήρε μέρος στις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του δήμου Κορινθίων, στην πλατεία του Φλοίσβου, ταξιδεύοντας με τις μελωδίες του μικρούς και μεγάλους. Ο Δήμαρχος, οι Αντιδήμαρχοι και οι Δημοτικοί Σύμβουλοι περιστοιχισμένοι από πλήθος κόσμου άναψαν το χριστουγεννιάτικο δέντρο και ευχήθηκαν Χρόνια Πολλά.

Το rock Σύνολο του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου ερμήνευσε χριστουγεννιάτικα  τραγούδια υπό  την καθοδήγηση της κας. Βρεττού  Κωνσταντίνας, υπεύθυνης του συνόλου.Οι ερμηνείες των μαθητών ήταν εξαιρετικές και το πλήθος των παρευρισκομένων ανταποκρίθηκε στο χριστουγεννιάτικο κάλεσμα με ενθουσιασμό.

5δεντροΤο Μουσικό Σχολείο Κορίνθου ανταποκρίνεται πάντα με χαρά στις δράσεις του δήμου μας και εύχεται Χρόνια Πολλά!