Συμμετοχή του Σχολείου μας στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της Φιλαρμονικής Κορίνθου

Στις 22-12-2018 η ευρωπαϊκή χορωδία του σχολείου, υπό τη διεύθυνση του Άρη Πιστόλα και της Γκρέκας Πετούμενου, συμμετείχε στην καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που πραγματοποίησε η Φιλαρμονική Κορίνθου στο δημοτικό θέατρο Κορίνθου «Θωμάς Θωμαϊδης». Οι όμορφες μελωδίες που απέδωσε μάγεψαν το κοινό και δημιούργησαν ένα κλίμα γαλήνης και αγαλλίασης, μεταφέροντας συναισθήματα αγάπης και αισιοδοξίας σε όλους τους παρευρισκόμενους.

Ευχαριστούμε πολύ τη Φιλαρμονική και την αρχιμουσικό Γλυκερία Μωραϊτάκη για την ιδιαίτερη τιμή που μας έκανε, κάθε σύμπραξη μαζί της μας γεμίζει με πολύτιμες και ενδιαφέρουσες εμπειρίες.