Χριστουγεννιάτικη συναυλία Μουσικού Σχολείου Κορίνθου

Στο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου και στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου έλαβαν χώρα διήμερες εορταστικές εκδηλώσεις για τα Χριστούγεννα από τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου και του Γυμνασίου Μολετάι της Λιθουανίας, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος Erasmus+ ‘’Looking out, Looking in’’. Οι μαθητές απέσπασαν θετικές αντιδράσεις και θερμό χειροκρότημα με τις ερμηνείες τους προσφέροντας μεγάλη ικανοποίηση στους παρευρισκόμενους. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους συνέβαλαν στην ολοκλήρωση του. Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές που μας χάρισαν τις υπέροχες μελωδίες τους αυτή τη μαγική βραδιά καθώς και τους καθηγητές που είχαν την επιμέλεια των μουσικών έργων. Ευχαριστούμε τη Φιλαρμονική Κορίνθου και ιδιαίτερα τη μαέστρο τους Γλυκερία Μωραϊτάκη για την τιμή που μας έκανε να ανοίξει τη μουσική βραδιά. Επίσης ευχαριστούμε τους επίτιμους καλεσμένους μας που μας τίμησαν με την παρουσία τους.