Όπερα Carmen του G. Bizet

kamen 2018

Η όπερα Carmen του G. Bizet σε χοροθεατρική απόδοση flamenco αναβίωσε από τη Φιλαρμονική Ορχήστρα Λουτρακίου σε συνεργασία με την 30μελή επαγγελματική χορευτική ομάδα DANZA FLAMENCA GRUPO του Βασίλη Σκεπετάρη  το Σάββατο 14 Απριλίου 2018, στις 20.30 στο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου. Επρόκειτο για μία παράσταση καταπληκτική υπό την εμπνευσμένη διεύθυνση του αρχιμουσικού κ. Πελοπίδα Μαυρόπουλου. Στην παράσταση αυτή έδωσε το παρόν και το Μουσικό Σχολείο Κορίνθου με την παιδική χορωδία του. Οι μαθητές της Α Γυμνασίου του Σχολείου απέδωσαν θαυμάσια δύο κομμάτια στο πνεύμα της εκδήλωσης και απέσπασαν το ενθουσιώδες χειροκρότημα του κοινού. Για άλλη μια φορά το Μουσικό Σχολείο Κορίνθου απέδειξε ότι έχει τις δυνατότητες να συμμετέχει επάξια σε υψηλού επιπέδου καλλιτεχνικές εκδηλώσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν στην εκδήλωση και στους καθηγητές τους κο Πιστόλα Άρη και Μαυρόπουλο Πελοπίδα που είχαν την επιμέλεια των κομματιών.