Διαδικτυακή συνάντηση

Οι μαθητές της ομάδας του προγράμματος Erasmus+ 2020-22 του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου, συναντήθηκαν διαδικτυακά την Τρίτη 2/02/2021 με τους μαθητές της ομάδας της Λιθουανίας. Σε αυτή τη θερμή εξ αποστάσεως διαδικτυακή συνάντηση, οι μαθητές μας ενημερώθηκαν από τους Λιθουανούς συνομηλίκους τους για την ιστορία της χώρας τους, τη μουσική, τους χορούς και τα παραδοσιακά τους τραγούδια. Οι υπεύθυνοι καθηγητές και των δύο ομάδων, γνωρίστηκαν, συζήτησαν με τους μαθητές και των δύο ομάδων και αντάλλαξαν απόψεις για τις τρέχουσες δραστηριότητες του προγράμματος.

Ήταν μια όμορφη συνάντηση που χαροποίησε μαθητές και καθηγητές και αποτέλεσε την αρχή των συμπράξεων και συνεργασιών των συμμετεχόντων, με κοινό στόχο την καλύτερη υλοποίηση του προγράμματος αυτού.

Activity

The students of the Erasmus + 2020-22 program of the Music School of Corinth met online on Tuesday 2/02/2021 with the students of the Lithuanian team. During this warm online meeting, our students were informed by their Lithuanian peers about the history of their country, their music, their dances and their traditional songs. The responsible teachers of both groups met, discussed and exchanged views on the current activities of the program with the students of both groups.

It was a beautiful meeting that left both students and teachers really pleased and was the beginning of partnerships and collaborations of the participants whose common goal is the better implementation of the program.

IMG 7842c3914f0e94cf6352b5beaaea868b V