Ευτυχισμένο Νέο Έτος

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017 το Μουσικό Σχολείο Κορίνθου πραγματοποίησε στο Δημοτικό Θέατρο της πόλης μας ''Θωμάς Θωμαϊδης" την καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη Συναυλία των Μουσικών του Συνόλων. Ο κόπος, το μεράκι και η δημιουργικότητα των μαθητών μας σφραγίζουν το καλλιτεχνικό αποτύπωμα της εκδήλωσης. Το αποτέλεσμα πολλαπλασιάζει η συμμετοχή και ενεργός στήριξη των προσκεκλημένων μας. Ολόθερμα ευχαριστούμε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Κορίνθου κ. Διονύσιο, τον Δήμαρχο Κορινθίων κ. Πνευματικό Αλέξανδρο, τον Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Παρτσινέβελο Κωνσταντίνο για την παρουσία τους στη γιορτή μας, τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών μας και εν γένει τους φίλους του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου για το διαρκές "παρών" στις δράσεις και τις εργασίες του.

Ευχόμαστε σε όλους "Καλές γιορτές", το πνεύμα των ημερών να μας μετατρέπει σε ανθρώπους ευδοκίας, να πλουτίζει τη ζωή μας με τις δωρεές της αγάπης και της δημιουργίας.