Ευχαριστούμε τον Σ.Φ.Μ. Λουτρακίου

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές και μαθήτριες του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου αισθανόμαστε την ηθική υποχρέωση να ευχαριστήσουμε θερμά το ΄΄Σύλλογο Φίλων Μουσικής Λουτρακίου΄΄ και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κο Μαυρόπουλο Πελοπίδα για τη σημαντική δωρεά ενός σύγχρονου ηλεκτρονικού υπολογιστή στο σχολείο μας.

Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι πρωτοβουλίες που αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία. Ο εμπλουτισμός του σχολικού περιβάλλοντος με κάθε δυνατό μέσο, σε καιρούς ιδιαίτερα χαλεπούς, προωθεί και στηρίζει το εκπαιδευτικό μας έργο. Σε αυτή μας την προσπάθεια χαιρόμαστε να έχουμε δίπλα μας συμπαραστάτες και αρωγούς, που με συνεργασίες και δωρεές σαν και αυτή, στηρίζουν και βοηθούν το έργο μας.

Ελπίζουμε κι άλλοι να ακολουθήσουν το παράδειγμά τους, της κοινωνικής προσφοράς και αλληλεγγύης!

Σας ευχαριστούμε θερμά!

Ο κος Μαυρόπουλος Πελοπίδας, πρόεδρος, και ο κος Δρίτσας Παναγιώτης, γραμματέας του συλλόγου, στην παράδοση του υπολογιστή