Εκδήλωση Μουσικών Σχολείων και Καλλιτεχνικού Σχολείου Πελοποννήσου

Το πρωινό της Παρασκευής 22/12/23, τελευταίας μέρας της σχολικής χρονιάς 2023, τα Μουσικά Σχολεία Πελοποννήσου και το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Αργολίδας συνδέθηκαν διαδικτυακά για να πουν τα κάλαντα με τα μουσικά – καλλιτεχνικά σύνολά τους. Την εορταστική αυτή δράση, η οποία οργανώθηκε και παρουσιάστηκε από τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης ΠΕ79, Σπυρίδωνα Σπυρόπουλο, παρακολούθησαν ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Πελοποννήσου κ. Δημήτριος Οικονομόπουλος, Διευθυντές Δ.Ε., Σύμβουλοι Εκπαίδευσης, Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές των σχολικών μονάδων που συμμετείχαν. Ήταν μια πετυχημένη μουσικοπαιδαγωγική σύμπραξη, που έφερε σε επαφή τις σχολικές μονάδες, αναδεικνύοντας για ακόμα μια φορά το μεγάλο και σημαντικό πολιτισμικό τους έργο.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους, καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και δημιουργικότητα!

Βίντεο