Ευχαριστούμε θερμά την ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ (ΕΛΛΑΣ) ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ Α.Ε.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας αισθανόμαστε την ηθική υποχρέωση να ευχαριστήσουμε θερμά τη «ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ (ΕΛΛΑΣ) ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ Α.Ε.» για τη σημαντική δωρεά του φωτοτυπικού μηχανήματος στο σχολείο μας καθώς και για το γενικότερο ενδιαφέρον της.

Η ανιδιοτελής στήριξη στο εκπαιδευτικό μας έργο, αποτελεί λαμπρό παράδειγμα σ’ αυτήν τη δύσκολη οικονομική συγκυρία, που περνάει ο τόπος μας. Τέτοιες ενέργειες δείχνουν ότι η «ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ (ΕΛΛΑΣ) ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ Α.Ε.» με την ευαισθησία που τη διακρίνει, παίζει σημαντικό ρόλο για την κοινωνία του νομού Κορινθίας. Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι πρωτοβουλίες που αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ παράλληλα δημιουργούν συνθήκες αισιοδοξίας τόσο στους μαθητές όσο και στους δασκάλους τους.

Ο εμπλουτισμός του σχολικού περιβάλλοντος με κάθε δυνατό μέσο, σε καιρούς ιδιαίτερα χαλεπούς, αποτελεί για μας πρόκληση και καθημερινή εξέλιξη. Σε αυτή μας την προσπάθεια χαιρόμαστε να έχουμε δίπλα μας συμπαραστάτες και αρωγούς, που με δωρεές σαν και αυτή, βοηθούν το έργο μας.

Θα θέλαμε ιδιαίτερα να ευχαριστήσουμε:

το Διευθυντή Διοικητικού του Διυλιστηρίου της MotorOil, κοΔημήτρη Κανελλόπουλο

καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη σημαντική συμβολή του στην πραγματοποίηση αυτής της προσφοράς.