Ενημερώσεις για τους γονείς/κηδεμόνες των υποψήφιων μαθητών για την Α΄ τάξη του Γυμνασίου στις 16 Ιουνίου.

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι:

-Η άφιξη των μαθητών στο χώρο του σχολείου θα πραγματοποιηθεί από τις 9.30 έως τις 9.45 το αργότερο.

(Παρακαλούμε την προσοχή σας κατά την άφιξη, λόγω της δυσκολίας στο παρκάρισμα των αυτοκινήτων, σε συνδυασμό με το μεγάλο αριθμό συμμετεχόντων μαθητών).

-Οι γονείς θα συνοδέψουν τους μαθητές μέχρι την είσοδο του σχολείου. Μετά τη διαδικασία των γραπτών δοκιμασιών, θα παραλαμβάνουν τα παιδιά, αφού πρώτα συνεννοηθούν με τους υπεύθυνους καθηγητές που θα βρίσκονται στην είσοδο, για την ώρα της προφορικής τους εξέτασης.

-Οι μαθητές οφείλουν να έχουν μαζί τους στυλό και μάσκα. Το κυλικείο θα είναι ανοιχτό για ό,τι χρειαστούν.

-Οι μαθητές που θα αποχωρήσουν μετά τη γραπτή δοκιμασία και θα επιστρέψουν για τα προφορικά, μπορούν να τηλεφωνούν στο σχολείο (2741024887 και 2741080251) για να ενημερώνονται για την αλφαβητική ροή των συμμετεχόντων.

Σας ευχαριστούμε πολύ.